Przygotowani na jesienne harce na dworze

Jesień to wyjątkowo ciekawy, ale i wymagający okres dla młodych poszukiwaczy przygód. Powrót do szkoły po wakacyjnych wojażach to moment spotkania z dawno nie widzianymi znajomymi, okazja do nowych świetnych zabaw i moment w którym mogą pochwalić się nową szkolną wyprawką. Chęci i sił do zabaw na dworze jest dużo, a pogoda w dalszym ciągu często im sprzyja. Z drugiej strony co raz częściej podczas outdoorowych harców trzeba zmagać się z chłodnym wiatrem lub deszczem, które niosą ze sobą niebezpieczeństwo choroby, tym większe im bardziej dzieci zgrzały się podczas zabawy.

Kluczem bezpieczeństwa jest dobry ubiór

Aby ochronić dzieci przed niebezpieczeństwem zmiennych jesiennych warunków atmosferycznych warto postawić na sprawdzoną odzież, która nie tylko ochroni przed wiatrem, deszczem i chłodem, ale będzie też zapobiegać zgrzaniu się podczas zabawy. Najlepiej przy jesiennej pogodzie sprawdzi się tradycyjny ubiór na „cebulkę” w oparciu o odzież sprawdzonej marki. Przykładowy strój omówimy na bazie nowej kolekcji dziecięcej znanego producenta odzieży outdoorowej – Jack Wolfskin.

Buty

Jednym z najważniejszych elementów ubioru, którym możemy zabezpieczyć nasze dziecko jesienią, są wygodne, ciepłe i chroniące przed wilgocią buty. Jeżeli nasz urwis w drodze do szkoły lub ze szkoły do domu postanowi poskakać po kałużach lub złapie go niespodziewany deszcz, możemy być niemal pewni że dłuższa chwila w wilgotnych butach może skończyć się przeziębieniem. Powinniśmy zatem wybrać buty, które z jednej strony zabezpieczają stopy naszego dziecka przed zmoknięciem, a z drugiej strony dobrze usuwają nadmiar ciepła ze stóp na zewnątrz materiału, by zapobiec nadmiernemu zgrzaniu i zawilgoceniu stóp. Różne warianty takiego obuwia znajdziemy pod poniższym linkiem:
www.e-horyzont.pl/buty/buty-dzieciece-mlodziezowe/buty-nieprzemakalne-dla-dzieci.html

Kurtki

Kolejnym ważnym elementem outdoorowego ubioru dziecka jest oczywiście kurtka. Powinna być stosunkowo lekka, by łatwo ją przenosić w momencie gdy świeci słońce i jest ciepło, ale mieć ją możliwe zawsze pod ręką, ponieważ zmienna jesienna pogoda może bardzo szybko skończyć się chłodnym wiatrem lub deszczem. I już wiemy przed czym dobra kurtka powinna nas chronić – powinna być wodoodporna i wiatroszczelna.

Podobnie jak w przypadku butów, warto zainwestować w kurtkę lepszej jakości, która poza wymienionymi cechami odznacza się jeszcze dobrą cyrkulacją ciepła i wilgoci – czyli po prostu usuwa nadmiar wilgoci i ciepła na zewnątrz materiału. Kurtki które nie mają takiej funkcjonalności bardzo szybko podczas zabawy zaczną gromadzić wilgoć po wewnętrznej stronie. W takiej sytuacji wystarczy kilka powiewów chłodniejszego wiatru i mokre rzeczy sprawią że nasze dziecko bardzo szybko się zaziębi. Poniżej przedstawiamy nową dziecięcą kolekcję kurtek:
www.e-horyzont.pl/dziecko/nowa-kolekcja/kurtki-i-polary.html

Czapki i rękawiczki

Większość z nas pewnie doskonale pamięta, jak jesienią i zimą nasze mamy nalegały w dzieciństwie by koniecznie nosić czapkę. Mimo że wtedy pewnie zdarzało nam się bagatelizować takie prośby, to dziś jako rodzice wiemy że nasze mamy miały wtedy dużo racji. Może czapki i rękawiczki to nie najwygodniejsi towarzysze jesiennych zabaw, ale przez odkryte głowę i ręce ucieka bardzo dużo ciepła, więc warto jak mantrę powtarzać i przekonywać naszych podopiecznych by zakładali czapkę na głowę, a przy zimniejszych temperaturach również rękawiczki na ręce. Dziś na szczęście odeszliśmy już od szaro-burych wzorów tego typu akcesoriów i dobrze dobrana czapka potrafi być naprawdę ładnym dodatkiem do ubioru naszych dzieci. One sam pewnie też chętniej będą zakładać czapkę, która kolorystycznie będzie odpowiadać ich gustom. Do poznania oferty akcesoriów zapraszamy pod poniższym linkiem:
www.e-horyzont.pl/dziecko/nowa-kolekcja/czapki-i-akcesoria.html

Plecaki

Plecak może nie chroni ciała przed zmoknięciem – raczej chroni przed tym książki i zeszyty, ale za to ma bardzo duży wpływ na wygodę i prawidłową postawę naszego dziecka. Podręczniki, przybory i zeszyty szkolne potrafią ważyć niemało, szczególnie dla młodego człowieka, więc ogromnie ważne jest by ten ciężar prawidłowo rozkładać na powierzchni pleców. Pomogą w tym przede wszystkim elastyczne i regulowane paski, a także możliwość zapięcia plecaka dodatkowo w poprzek klatki piersiowej. Część plecaka przylegająca do pleców powinna być odpowiednio wyprofilowana. Wyposażenie plecaka w dodatkowe przegródki i kieszenie, z pewnością również poprawi komfort z jakim nasze dziecko będzie go użytkować. Poznaj ofertę plecaków dla dzieci:
www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/plecaki-i-torby/plecaki-dla-dzieci.html